Spotkanie z Radą Działalności Pożytku Publicznego Miasta Gniezna

W poniedziałek 5 maja odbyło się spotkanie Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Gniezna, podczas którego jako organizacja pozarządowa mieliśmy okazję zaprezentować naszą misję i plany. Fundację Siła Spektrum reprezentował prezes Witosław Tecław.
Była to doskonała okazja do przedstawienia misji i założeń organizacji, która działa na rzecz osób w spektrum autyzmu. Fundacja jasno określiła swoje cele i kluczowe zadania, koncentrując się na stworzeniu DOMU – miejsca wsparcia, edukacji i rozwoju dla osób neuroatypowych. Naszym marzeniem, które staje się planem, jest stworzenie przestrzeni, w której każda osoba w spektrum autyzmu będzie mogła: rozwijać swoje umiejętności, żyć niezależnie, aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym i co najważniejsze – nie doświadczać wykluczenia.
Nie chcemy stworzyć jedynie miejsca zamieszkania – naszym celem jest zbudowanie żywej przestrzeni integracji, edukacji i aktywności społecznej, otwartej i przyjaznej, współtworzonej przez lokalną społeczność.

Działamy z determinacją i otwartością, wierząc, że wspólnie możemy zrealizować to ważne społeczne zadanie. Liczymy na dalszą, owocną współpracę z samorządem, organizacjami pozarządowymi i wszystkimi, którym bliskie są idee włączenia społecznego i równości szans.

Zobacz więcej na FB – Spotkanie z RDPP miasta Gniezno

Udostępnij

Więcej Postów

Gmina Janowiec Wielkopolski bezpłatnie użyczyła nam budynek

28 maja w Urzędzie Miasta i Gminy Janowiec Wielkopolski w obecności Pana Burmistrza Leszka Grzeczki podpisaliśmy umowę na 10 lat bezpłatnego użyczenia budynku byłego przedszkola samorządowego w miejscowości Brudzyń położonej nieopodal Janowca Wlkp.Jest to duży krok dla naszej fundacji, który przybliża nas do realizacji naszych celów i działań na rzecz osób w spektrum autyzmu,

Chcemy być widzialni!!!

Po raz kolejny zebraliśmy się na Placu Zamkowym w Warszawie, by pokazać rządzącym, że oczekujemy zmian. Wołając „chcemy być widzialni…” szliśmy ulicami miasta z nadzieją, że nasze postulaty zostaną wysłuchane. Niestety żadna z odwiedzonych przez nas instytucji, Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Rodziny, Ministerstwo Edukacji Narodowej ani Kancelaria Premiera nie znalazły dla

Godna dorosłość osób ze spektrum autyzmu

Godna dorosłość osób ze spektrum autyzmu – bycie widzialnym i ważnym dla społeczeństwa.To właśnie to hasło przyświecało nam podczas Królewskiego Niebieskiego Marszu Dziękujemy Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu im. hm. Z. Imbierowicza w Kłecku za zaproszenie Razem uczestniczyliśmy w tym barwnym korowodzie, by mówić i działać na rzecz praw osób ze spektrum

Send Us A Message